Bayan Sohbet

bayan sohbet

Bir bayan nelerden hoşlanır? Çok sıklıkla sorulan bir sorudur bu. Lakin birçoğumuz bu konuda çok büyük sıkıntılar yaşamaktayız; fakat aslına bakarsak az sonra aşağıda yazdığım maddeleri inceleyerek kadınların nelerden hoşlandığını rahatlıkla çözümleyebiliriz.

1 – Herhangi bir olay veya konu üzerinde çok fazla ısrar etmemek lazım kadınlara göre. Normal sohbet edermiş gibi konuşmalısınız. Bu ısrarların sonucu sizi ondan soğutabilir ve kendinizden uzaklaştırabilirsiniz. Bir kadına bir şey yaptırmak istiyorsanız eğer öncelikle bunun kendisinin de istemesi gerekmektedir. İstemediği bir şeyi kesinlikle yaptırmaya kalkmayın, kaybedenlerden olursunuz.

2- Bayanlar karşısındaki erkeğin onun her dediğine evet diyenlerden hoşlanmaz. Siz onu kaybetmemek adına her dediğine evet derseniz, ilerleyen zamanlar da kadın bu monotonluğun içerisinde kaybolup gider ve yenilikler aramaya başlar ve haliyle de terkedilen taraf siz olursunuz. Her dediğine evet demeyin, normal sohbet içerisinde gerçekleştirin konuşmalarınızı/tartışmalarınızı.

3- Kadınlar karşısındaki insanın kendisini sevdiğini hissetmesi gerek bu konu da çok hassaslardır. Mesela herhangi bir konu da onu kıskanmanız, ona ufak sürprizler yapmanız, özel günleri hatırlamanız gibi ufak jestler onların gözünde sizin puanınızı yükseltir.

4- Karşınızda ki insana sırf güzel görünmek için gidip pahalı marka şeylere para harcamanıza gerek yoktur. Kadın sizin giydiğiniz veya taktığınız aksesuarların ne kadar olduğuna değil, size yakışıp yakışmayacağına bakar. Eğer siz sürekli pahalı şeyler alıp onun karşına çıkarsanız zamanla bu sizin parasıyla karşısındaki insanı elinde tutmaya çalışan bir erkek modeline dönüşebilir.

5- Karşınızda bulunan bir bayana sürekli aynı davranmayın örneğin sürekli güler yüzlüsünüz; fakat o gün bir olay olmuş moraliniz bozuk ve gülecek haliniz yok. Kadın sizin psikolojinizi düşünmez direkt kafasında ışık yanar ”Acaba benden soğudu mu?” gibi şeyler düşünür. O yüzden buna da dikkat etmek gerekmektedir.

6- Kendine bakan ve dikkat eden bir erkek modeline bürünün kadının gözünde. Mesela saçlarına, kılık kıyafetine, tırnaklarına, temizliğine özen gösteren biri olarak görünün ona bu size artı avantaj olarak geri dönecektir.

7- Karşınızda ki bayan bir şey anlatıyorsa sonuna kadar dinleyin onu hoşlanmasanız bile dinleyin; çünkü siz onu dinlerken tepki verirseniz kadın bir daha size bir şey anlatmaktan çekinir ve sizinle rahatça konuşup dertleşemez. O yüzden lafını bitirdikten sonra onu mutlu edecek bir kaç kelime söyleyin bu onun için yeterlidir.

8- Yanınızda ki bayana güven verin bir birliktelikte veya arkadaşlıkta en önemli şey güvendir. Karşınızda ki insan da sizin yanınızdayken sizin onu koruyabileceğiniz düşüncesi uyandırmalısınız bu size her zaman olumlu şeyler olarak dönecektir.

9- Kadınlara sürekli seni seviyorum, sensiz olamam, yaşamam tarzı mesajlar yazmayın. Kendini vazgeçilmez hissettiği an sizden vazgeçer bundan emin olun. O yüzden bir şeyleri yazarken kararında yazmak gerekir ki hoşlandığınız veya sevdiğiniz insanı eliniz de tutasınız.

10- Her hangi bir sorununuz olduğu zaman onu sevdiğinize anlatın onunla paylaşmanız sizi onun gözünde yüceltecektir. Belki anlattığınız da size yardımcı olamayacak ama yine de onunla paylaşmanız mutluluğunuzu arttıracaktır.

11- Kadınlara arada çok güzel olduklarını söyleyin; lakin fazla abartmadan. 🙂

13- Kendilerinde yenilik yaptıklarında bunu kesinlikle fark etmelisiniz. Örnek; saç kesimi, saç boyası, oje vb. gibi şeylere dikkat etmelisiniz. Yorum yapmanızı istediğiniz de dürüst olun ona karşı iyiyse iyi kötüyse kötü deyin lakin her ikisini de abartmadan söyleyin.

14- Kadınlar genelde bir araya geldiklerinde yaptıkları sohbetlerin çoğu dedikodudur. Size anlattıkları dedikoduları önemsemeyin ama dinleyin.

15- Kadınlarla sohbet edin, onunla iyi bir arkadaş olun, dertlerini paylaşın anlattıklarını dinleyin ve önemseyin.

 

NOT: Unutmayın ki her kadın konuşmak için yaratılmıştır. Asla ama asla sus demeyin ve bir başkası ile sohbet ederken bölmeyin.