Eski Zamanlarda Sohbet

eski-zamanlarda-sohbet

Eskiden elektrik yokken, haliyle internette yokken insanlar ne yapıyorlardı bunu çok merak ediyorum. Yaşlı insanlara bu soruyu sorduğum zaman birlik beraberlik vardı o zamanlar diyorlar. İnsanlar akşamları evlerde toplanıp güzel sohbetler ederlermiş. Mum ışığında ders çalışan öğrenciler, mum ışığında eli işi işleyen kadınlar gerçekten zor zamanlardan geçmişler. Bizler o zamanlarda olsaydık ne yapardık acaba elektriksiz, internetsiz bir gün dayanabilir miydik? Pek sanmıyorum belki de bu zamana alıştığımız içindir şimdilerde her şey çok kolay teknoloji devrinde yaşıyoruz.

Geçmişe nazaran bizler daha şanslıyız ancak eski zamanlar kıskanılmayacak gibi de değil. Düşünsenize teknoloji aletlerinin hiç biri yok, elektrik yok ailenizle akşamları mum ışığında sohbet ediyorsunuz. Şimdilerde bu durum pek mümkün değil herkesin elinde bir cep telefonu veya bilgisayar ailesiyle sohbet etmesi gerekirken chat sitelerine giriş yaparak buradaki insanlarla sohbet ediyorlar. Bu gibi insanlara da kızamıyoruz bizler de yavaş yavaş o moda girmeye başladık çünkü. Eskinin samimiyeti, sıcaklığı, aile bağı kalmadı. Şimdilerde insanlar ailesinin yüzünü görmüyor neredeyse. Okuldan, işten gelen insanlar saat uyuşmazlığı nedeniyle ayrı ayrı yemek yiyorlar ardından herkes odasına çekilip geceyi bitiriyor. Bu durumdan dolayı da aile bağları bir hayli kopuk oluyor. Oysa ki elimizde elektronik aletleri bir köşeye bırakıp ailemizle bizi gerçekten sevenlerle bir akşam sohbet etsek eminim daha mutlu oluruz. Bu sohbet sitelerinde yaptığımız muhabbetleri ailemizle de yapabiliriz bu durum zor değil.

Örneğin adana da yaşayan bir aileyi göze alalım, insanlar oturup ailesi ile sohbet etmek yerine internette arama yapıyor. Yapılan aramalarda; adana sohbet, adana chat, adana arkadaş, adana bayan arkadaş, adana kızlarla sohbet, adana kız bul, adana arkadaş bul, adana sohbet siteleri, adana chat siteleri, adana tanışma gibi kelimelerle yeni arkadaşlar aranmakta. Tamam yeni insanlarla tanışıp chat yapmak insanı elbette mutlu eder ancak sosyal ağlara ayırdığımız vaktin yarısını da ailemize ayırmamız gerekmektedir. Bizi gerçekten kayıtsız şartsız seven ailelerimizdir. Onları görmezden gelmek çok kötü bir durum, herkesin ailesine vakit ayırması gerekiyor.

eskiden-sohbet-etmek

www.Konusbe.ORG Chat, Sohbet Odaları.