Sohbetin Amacı

sohbetin amacı

İnterneti herkes kendine uygun olarak kullanıyor; kimisi sosyal paylaşım siteleri, kimi gerekli bilgileri elde etmek için, kimi de sohbet ve chat odalarında yeni arkadaşlıklar kurmak için tercih ediyor. Elbette bu durumlardan hangisi sizlere yarar sağlar bu net bir konu değil ama tartışmaya açıktır.

Sohbet sitelerine giriş yapan kullanıcılar eğlenmek, keyifli gün geçirmek, yeni arkadaşlıklar kurmak ve güzel muhabbet etmek amacıyla giriş yapıyoruz. Sohbet ve chat sitelerinin asıl amacı ise dünyanın birçok farklı yerinde olan insanı aynı site üzerinde buluşturmak ve onları arkadaş, sıkı bir dost yapmak. Dünyanın birçok yerinde giriş yapan farklı kültürlerdeki insanlar bu kendilerine has kültürlerini muhabbet ettikleri insanlara aşılıyor ve bu insanların birbirini daha iyi tanımalarına imkan sağlıyor. Bu durum nedeni ile hem muhabbet edip hem de bir çok genel kültür konusuna hakim oluyoruz. Çünkü dünyanın birçok yerinde giren insanla muhabbet ediyoruz, oraların kültürü, yaşam şartlar, geçim kaynağı, vb. gibi konular hakkında da muhabbet edeceğimiz için. Ekstra bir çaba sarf etmeden bu konulara da hakim oluyoruz. Sohbet sitelerinin bu kadar talep görmesinin bir diğer nedeni ise, burada insanlar neyse o olarak muhabbet ediyorlar. Olduğu gibi davranıp birbirini kandırmadan duygu ve düşüncelerini paylaştıkları için sohbet siteleri bu denli çok kullanılıyor. Günlük hayatımızda bilgisayar başında durup dışarı ile bağımızı kopararak bu muhabbet odasında zaman geçirmek istememizin nedeni muhabbetini sevdiğimiz kişi ve/veya kişilerin olmasıdır. Bu insanlar ile muhabbet etmek için çok sık olarak giriş yapacağız ve giriş yaptığımız zamanda sohbet sitesinden çıkmakta biraz zorlanacağız.
Real hayatta insanlar sosyal statülerine göre sınıf sınıf ayrılır ama burada bu durum böyle değildir. Herkesin eşit olduğu ve herkesin aynı sohbet odaları içerisinde muhabbet ettiği bu siteler aynı zamanda kişinin özgüvenini de arttırmasında etkin bir rol oynar.

Burada bulunan her insana güvenin bu ortamlar çok süper ortamlar demek biraz saçma olur açıkçası. Gündelik hayatımızda bile güven konusu bu denli zorken, bu sanal dünyada birine asla güvenmem dediğinizi duyar gibiyim. Elbette herkese güvenilmez ama bizler kurduğumuz muhabbetler sayesinde sunucumuzda bulunan yalandı, dolandırıcı, sahtekâr insanları barındırmıyoruz. Bu sebeple burada bulunan samimi sohbet hiçbir yerde bulunmuyor.

Tabii ki sadece sohbet değil. Oyun kanallarımızda oyunlar oynayarak hem bilginizi ölçebilir hem de yeni konularda bilgi sahibi olabilirsiniz. Bilgilerinizin taze kalması ve sürekli yenilenerek yeni bilgiler elde etmeniz için çalışan sohbet sitemizi sizler de ziyaret edebilirsiniz. #Felsefe kanalında da farklı bilg/düşünceleriniz hakkında sohbet edebilir felsefeye dair paylaşımlarda bulunabilirsiniz. İsterseniz kendinize ait özel kanallar açıp orada istediğiniz insanlarla baş başa sohbet etme imkanı da sağlayabilirsiniz. Bu sohbet odalarına kimsenin girmesini istemiyorsanız bunlar da mümkün kanalı kilitli konum veya kısıtlı girişim moduna alırsanız eğer sadece istediğiniz ve izin verdiğiniz kişiler giriş yapmış olacağından sohbetinizin keyfi hiç kaçmayacaktır.

sohbetin amacı